repozitár akademici inštitúcie vedné odbory

Krizológia. Všeobecná teória krízy

Akademik:doc. Mgr. Vladimír Tomáš Míka, PhD.
Typ príspevku:prednáška
Anotácia:Kríza je veľmi frekventovaný pojem, ktorý sa objavuje v rôznych vedných disciplínach. Článok zdôvodňuje, prečo by sa mala problematika podstaty kríz a krízových situácií stať samostatným teoretickým problémom.
Popis:Kríza je veľmi frekventovaný pojem, ktorý sa objavuje v rôznych vedných disciplínach. Je zreteľné, že tak zložitý fenomén, ktorý sa čo raz viac stáva súčasťou rôznych foriem ľudského bytia a myslenia, rôznych foriem spoločenskej praxe, zasluhuje adekvátnu pozornosť a že stojí za úvahu, aby sa problematika podstaty kríz a krízových situácií stala samostatným teoretickým problémom. Článok prezentuje názory na podstatu krízy, na rôzne prístupy ku klasifikácii kríz. Vysvetľuje možný vzťah krízy, krízovej situácie a krízového manažmentu. Upozorňuje na niektoré problémy spôsobené nejednotným výkladom termínov v akademickej sfére a najmä v právnych dokumentoch. Zdôvodňuje potrebu všeobecnej teórie krízy - krízológie.
Rok vydania:2016
Autor:doc. Mgr. Vladimír Tomáš Míka, PhD.
Inštitúcia:Fakulta bezpečnostného inžinierstva ŽU
Vydavateľ:
Pridané do repozitára:27. 6. 2016
Posledná zmena:22. 2. 2024
Jazyk:slovenský (sk)
Počet strán:24
Vedný odbor: Podnikový manažment, Ekonomika a manažment podniku, Sociológia, Ostatné príbuzné odbory bezpečnostných služby, obrany a vojenstva, Bezpečnostné verejno-správne služby, Národná a medzinárodná bezpečnosť, Manažment
Názov súboru:krizologia-vseobecna-teoria-krizy.pdf
Typ súboru:Adobe Portable Document Format (pdf)
Veľkosť súboru:1.23 MB
Stiahnuť súbor:krizologia-vseobecna-teoria-krizy.pdf